ATP Sztokholm: Porażka Janowicza

59

Na drugiej rundzie swój udział w imprezie w Sztokholmie zakończył Jerzy Janowicz. Zbyt silny dla Polaka okazał się Grigor Dimitrow (Bułgaria).

Obaj tenisiści przez cały mecz utrzymywali dobrą formę serwisową. W pierwszej odsłonie niemal do końca partii byliśmy świadkami jednostronnych gemów przy własnym podaniu. Przełom przyszedł przy wyniku 5:6 na korzyść Bułgara. Polak od stanu 30:0 zaliczył serię czterech przegranych punktów i boleśnie stracił seta wynikiem 5:7.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Zarówno Jerzy, jak i Grigor od czasu do czasu zachwycali publiczność technicznymi zagraniami i licznymi wymianami. Doszło do tie-breaka w którym nasz reprezentant mógł jeszcze odmienić losy spotkania. Tak się jednak nie stało. Janowicz przy stanie 2:3 stracił podanie i ten właśnie punkt zadecydował o zwyciężcy. Tenisiści dalej już do końca wygrywali punkty przy własnym serwisie i wynikiem 7:5 turniejowa jedynka przypieczętowała awans do ćwierćfinału skandynawskiej imprezy.

O 1/2 finału 26-latek z Chaskowa powalczy z Niemcem Mishą Zverevem (Niemcy)

Grigor Dimitrov (Bułgaria, 1) – Jerzy Janowicz (Polska) 7:5 7:6 (5)