ATP Sztokholm: Janowicz w drugiej rundzie

88

Środa była dobrym dniem dla kibiców polskiego tenisa. Jerzy Janowicz po pokonaniu Francuza Pierre Hugues Herbert’a awansował do drugiej rundy turnieju w Sztokholmie

Łodzianin bardzo dobrze wszedł w spotkanie. Już w trzecim gemie meczu odebrał podanie rywala nie oddając przy tym żadnego punktu. Dzięki dobrej dyspozycji serwisowej pewnie wygrywał kolejne gemy przy własnym podaniu, a dzięki przewadze dwóch przełamań triumfował w partii 6:2.

O losach drugiego seta zadecydował 8 gem. Do tej pory obaj zawodnicy pewnie serwowali i ani razu nie było stanu równowagi. Janowicz jednak nie wytrzymał presji i od stanu 30:0 nie zdobył już punktu. Oponent pewnie zakończył seta wynikiem 6:3.

Trzeci decydujący set zapowiadał rozgrywkę tie-break’ową. „Jerzyk” nie postanowił jednak składać broni przy serwisie reprezentanta trójkolorowych. W szóstym gemie wykorzystał drugiego break point’a i tej przewagi nie wypuścił już do końca spotkania. Wynik: 6:3. Z siedmioma asami i pięcioma podwójnymi błędami serwisowymi Polak triumfował 2:1.

O ćwierćfinał szwedzkiej imprezy przyjdzie mu się zmierzyć z turniejową jedynką Grigorem Dimitrovem. Obaj tenisiści mieli okazję rywalizować ze sobą 4 razy. Ostatnie starcie miało miejsce w tym roku w Stuttgarcie. Wówczas lepszy okazał się Polak wygrywając bez straty partii.

ATP Sztokholm: 1 runda:

Jerzy Janowicz – Pierre Hugues Herbert 6:2 3:6 6:3