ATP Szanghaj: Pewny Federer, zażarty bój Fogniniego

38

W pierwszej rundzie w Szanghaju (Chiny, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,473 mln dolarów) Andriej Rublow (Rosja) ograł 6:4, 7:6(4) Bornę Coricia (Chorwacja, 12). W pierwszym secie jeden break w piątym gemie dla Rosjanina. W drugim miał 4:2, ale ostatecznie był tiebreak, w którym od wyniku 4:4 punkty zdobywał tylko Rublow.

W drugiej rundzie Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 15) wygrał 6:4, 1:6, 6:1 z Benoit Paire’em (Francja). W pierwszej partii był jeden break, w siódmym gemie dla Gruzina. W drugim od 1:1 wszystkie gemy dla Francuza, zdobył dwa przełamania. W trzecim podobna sytuacja tylko na korzyść Nikołoza. Roger Federer (Szwajcaria, 2) ograł 6:2, 7:6(5) Alberta Ramosa (Hiszpania). W pierwszej odsłonie dwa breaki dla Rogera. W drugim bez przełamań. W tiebreaku przez większa jego część prowadził Hiszpan, jednak od 5:4 punkty zdobywał tylko Szwajcar.

Fabio Fognini (Włochy, 10) po 191 minutach gry pokonał 7:6(4), 2:6, 7:6(2) Andy Murraya (Wielka Brytania, WC). W pierwszym secie 4:2 prowadził Szkot, stracił przewagę. W tiebreaku dwa mini-breaki dla Włocha, który po 69 minutach wyszedł na 1:0. W drugim od 2:2 były dwa przełamania dla Murraya. W trzecim Andy dwukrotnie serwował na mecz, ale zmarnował okazję. W tiebreaku nie miał już nic do powiedzenia.

Pierwsza runda

Matteo Berrettini (Włochy, 11) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:2, 6:1

John Isner (USA, 16) – Alex de Minaur (Australia) 7:6(1), 6:4

Andriej Rublow (Rosja) – Borna Coric (Chorwacja, 12) 6:4, 7:6(4)

John Millman (Australia, SE) – Guido Pella (Argentyna) 6:3, 7:5

Felix Auger-Aliassime (Kanada) – Aleksander Bublik (Kazachstan, Q) 7:6(5), 4:0 i krecz

Lucas Pouille (Francja) – Zhe Li (Chiny, WC) 6:7(4), 6:4, 6:4

Reilly Opelka (USA) – Dusan Lajovic (Serbia) 6:3, 6:4

David Goffin (Belgia, 13) – Richard Gasquet (Francja) 6:2, 6:3

Druga runda

Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 15) – Benoit Paire (Francja) 6:4, 1:6, 6:1

Roger Federer (Szwajcaria, 2) – Albert Ramos (Hiszpania) 6:2, 7:6(5)

Danił Miedwiediew (Rosja, 3) – Cameron Norrie (Wielka Brytania, Q) 6:3, 6:1

Fabio Fognini (Włochy, 10) – Andy Murray (Wielka Brytania, WC) 7:6(4), 2:6, 7:6(2)

Vasek Pospisil (Kanada, Q) – Joao Sousa (Portugalia) 6:3, 7:5