ATP Szanghaj: Miedwiediew zdobywa Chiny

68

W finale w Szanghaju (Chiny, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,473 mln dolarów) Daniił Miedwiediew (Rosja, 3) pokonał 6:4, 6:1 Alexandra Zvereva (Niemcy, 5).

Grali ze sobą po raz piąty. Wszystkie mecz wygrał Niemiec. W pierwszym secie Daniił przełamał w drugim gemie, wyszedł na 3:0. W szóstym stracił przewagę i był remis. Kolejnego breaka uzyskał w dziesiątym gemie, tym razem podaniem po 42 minutach wyszedł na 1:0. W drugiej odsłonie Rosjanin obronił break-pointa w pierwszym gemie. To był jedyny problem jaki napotkał, potem szybko wyszedł na 5:0. Niemiec ugrał jeszcze tylko gema. Po 74 minutach moskwianin wygrał siódmy tytuł w karierze, drugi Masters, czwarty w tym roku.