ATP Szanghaj: Hurkacz ogrywa Monfilsa, wygrywa także w deblu

57

W drugiej rundzie w Szanghaju (Chiny, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,473 mln dolarów) Hubert Hurkacz pokonał 6:2, 7:6(1) Gaela Monfilsa (Francja, 9).

Grali ze sobą po raz trzeci, bilans remisowy. W pierwszym secie były dwa breaki, w trzecim i siódmym gemie zdobył je Hubert. Po zaledwie 25 minutach wyszedł na 1:0. W drugiej odsłonie bez przełamań, jedną okazję w ósmym gemie nie wykorzystał Francuz. W tiebreaku kompletnie posypała się gra Monflisa, przegrywał 6:0. Po 77 minutach Polak zakończył pojedynek, w którym zanotował sześć asów. W trzeciej rundzie zagra z lepszym z pary Felix Auger-Aliassime (Kanada) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6).

Druga runda

Hubert Hurkacz – Gael Monfils (Francja, 9) 6:2, 7:6(1)

Pierwsza runda debla

Hubert Hurkacz/Benoit Paire (Francja) – Jeremy Chardy (Francja)/Fabrice Martin (Francja) 6:4, 7:6(4)