ATP Szanghaj: Ciężki mecz Monfilsa, zwycięski Murray

21

W pierwszej rundzie w Szanghaju (Chiny, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,473 mln dolarów) Denis Shapovalov (Kanada) pokonał 6:4, 6:2 Francesa Tiafoe (USA). W pierwszej partii break w piątym gemie dla Denisa. W drugim szli równo do stanu 2:2, potem kontrolę nad spotkaniem przejął Kanadyjczyk.

Albert Ramos (Hiszpania) wygrał 6:4, 6:4 z Marinem Cilicem (Chorwacja). W pierwszym secie jeden break, w dziesiątym gemie zdobył go Hiszpan. W drugim również jedno przełamanie, w siódmym gemie uzyskał je Ramos. Hiszpan miał siedem asów, nie bronił żadnego break-pointa. Teraz zagra z Rogerem Federerem (Szwajcaria, 2).

Gael Monfils (Francja, 9) ograł 7:5, 6:7(1), 6:3 Lorenzo Sonego (Włochy). W pierwszym secie 5:4 Włoch miał piłkę setową. W tiebreaku drugiego seta 1:0 prowadził Sonego i tyle miał do powiedzenia w tej rozgrywce. W trzecim był jeden break, w ósmym gemie dla Francuza. Mecz trwał 160 minut. Kolejna runda to spotkanie z Hubertem Hurkaczem.

Vasek Pospisil (Kanada, Q) wygrywa 7:6(2), 6:2 z Diego Schwartzmanem (Argentyna, 14). W tiebreaku pierwszego seta trzy mini-breaki dla Vaska. W drugim były dwa breaki dla Kanadyjczyka. Miał 11 asów. Andy Murray (Wielka Brytania, WC) zwycięża 2:6, 6:2, 6:3 z Juanem Ignacio Londero (Argentyna, Q). W pierwszej odsłonie od stanu 2:2, dwa razy serwis stracił Andy. W drugim zyskał dwa przełamania i doprowadził do wyrównania. W trzeciej odsłonie dwa z trzech breaków zdobył Murray. Przy 5:3 obronił dwa break-pointy.

Pierwsza runda

Vasek Pospisil (Kanada, Q) – Diego Schwartzman (Argentyna, 14) 7:6(2), 6:2

Cristian Garin (Chile) – Pablo Cuevas (Urugwaj) 6:1, 6:4

Benoit Paire (Francja) – Marco Cecchinato (Włochy, Q) 6:2, 7:5

Jeremy Chardy (Francja, Q) – Kyle Edmund (Wielka Brytania) 6:4, 7:6(3)

Gael Monfils (Francja, 9) – Lorenzo Sonego (Włochy) 7:5, 6:7(1), 6:3

Fabio Fognini (Włochy, 10) – Sam Querrey (USA) 6:4, 6:2

Denis Shapovalov (Kanada) – Frances Tiafoe (USA) 6:4, 6:2

Carmen Norrie (Wielka Brytania, Q) – Gilles Simon (Francja) 7:5, 6:2

Andy Murray (Wielka Brytania, WC) – Juan Ignacio Londero (Argentyna, Q) 2:6, 6:2, 6:3

Pablo Carreno (Hiszpania, Q) – Ze Zhang (Chiny, WC) 6:3, 2:6, 6:4

Michał Kukuszkin (Kazachstan) – Miomir Kecmanovic (Serbia) 7:6(4), 6:4

Albert Ramos (Hiszpania) – Marin Cilic (Chorwacja) 6:4, 6:4