ATP Sydney: Tsitsipas lepszy od szczecińskiego mistrza

Niespełna pięć kwadransów trwał debiut najwyżej notowanego Stefanosa Tsitsipasa (Grecja, 1) na kortach twardych w Sydney (pula nagród: 527 880 dolarów). Po “wolnym losie” w pierwszej rundzie, walkę o miejsce w ćwierćfinale Grek wygrał 6:3 6:4 ze zwycięzcą ostatniej edycji challengera w Szczecinie, “szczęśliwym przegranym” z eliminacji, Guido Andreozzim (Argentyna).

O miejsce w półfinale piętnasta rakieta świata powalczy z grającym z ósemką Andreasem Seppim (Włochy, 8). Dwukrotny półfinalista tej imprezy musiał bronić się przed porażką w pierwszej partii, kiedy odbierał serwis Martina Klizana (Słowacja) przy stanie 5:6, ale ostatecznie bez straty seta triumfował 7:6 (2) 6:2.

Wśród ćwierćfinalistów znalazło się trzech reprezentantów gospodarzy, a największym zaskoczeniem jest obecność w tym gronie Johna Millmana (Australia), który potrzebował godziny i osiemnastu minut, żeby pokonać rozstawionego z numerem siódmym Martona Fucsovicsa (Węgry, 7) 6:3 6:4.

Następną przeszkodą 29-latka z Brisbane będzie turniejowa czwórka Gilles Simon (Francja, 4). Triumfator sprzed ośmiu lat mógł uniknąć sytuacji, żeby grać w najdłuższym środowym starciu, gdyby wykorzystał piłkę meczową w tie breaku drugiej partii. Ostatecznie, dopiero po dwóch godzinach i trzynastu minutach ograł Sama Querrey’a ze Stanów Zjednoczonych 7:6 (5) 6:7 (6) 6:4.


Środowe wyniki II rundy:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 1) – Guido Andreozzi (Argentyna) 6:3 6:4

Diego Schwartzman (Argentyna, 3) – Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) 6:2 6:3

Gilles Simon (Francja, 4) – Sam Querrey (USA) 7:6 (5) 6:7 (6) 6:4

Alex de Minaur (Australia, 5) – Reilly Opelka (USA) 6:4 7:6 (5)

Andreas Seppi (Włochy, 8) – Martin Klizan (Słowacja) 7:6 (2) 6:2

John Millman (Australia) – Marton Fucsovics (Węgry, 7) 6:3 6:4

Yoshihito Nishioka (Japonia) – Andrej Rublow (Rosja) 6:3 6:1.