ATP Rzym: Starcie tytanów w finale

51

W pierwszym półfinale w Rzymie (Włochy, ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,207 mln euro) Rafael Nadal (Hiszpania, 2) pokonał 6:3, 6:4 Stefanosa Tsitsipasa (Grecja, 8).

Po jednym break w każdym secie wysączyło Nadalowi do awansu do 50 finału turnieju z cyklu Masters. Mecz trwał 112 minut. Rafa zdobył dwa break pointy, sam dwukrotnie przełamał rywala. W drugim spotkaniu po ponad dwu i pół godzinnym boju Novak Djokovic (Serbia, 1) zwyciężył 6:3, 6:7(2), 6:3 z Diego Schwartzmanem (Argentyna).

W 1/2 debla w para Łukasz Kubot/ Marcelo Melo (Brazylia,1) przegrali 6:2, 6:7(4), 8:10 z Kolumbijczykami Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem ( Kolumbia, 3), którzy są obrońcami tytułu.

Półfinał singla

Novak Djokovic (Serbia, 1) – Diego Schwartzman (Argentyna) 6:3, 6:7(2), 6:3

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 8) 6:3, 6:4

Półfinał debla

Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, 3) / Robert Farah (Kolumbia, 3) – Łukasz Kubot (1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) 2:6, 7:6(4), 10-8