ATP Rotterdam: Hurkacz bez awansu do półfinału

W ćwierćfinale debla w Rotterdamie (Holandia, ATP 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,013 mln euro) Oliver Marach (Austria)/Raven Klassen (RPA) pokonali  6:4, 6:7(5), 10:8 duet Hubert Hurkacz/Felix Auger-Aliassime (Kanada).

W pierwszym secie było jedno przełamanie, w siódmym gemie zdobyli je Austriak i Afrykaner. Po 35 minutach wyszli na prowadzenie. W drugiej partii dwa razy przewagę break miał duet polsko-kanadyjski. Ostatecznie był tiebreak, w nim Marach i Klassen prowadzili 3:1. W decydujacej odsłonie Polak i Kanadyjczyk mieli 7:4, od tego momentu wygrali tylko jeden punkt. Po 106 minutach to rywale cieszyli się z awansu do półfinału.

Ćwierćfinał

Raven Klaasen (RPA)/Oliver Marach (Austria) – Felix Auger-Aliassime (Kanada)/Hubert Hurkacz  6:4, 6:7(5), 10-8