ATP Pekin: Thiem najlepszy w stolicy Chin

35

W finale w Pekinie (Chiny, ATP Tour 500, kort twardy, pula nagród 3,515 mln dolarów) Dominic Thiem (Austria, 1) pokonał 3:6 6:4, 6:1 Stefanosa Tsitsipasa (Grecja, 3).

W pierwszej odsłonie dwa pierwsze gemy to breaki. Swoje drugie przełamanie w ósmym gemie zyskał Grek. Przy 5:3 wybronił break-pointa i za drugą piłką setową wyszedł na 1:0. W drugiej partii były trzy breaki, dwa zdobył Thiem. Stefanos miał 2:1 z przełamaniem, nie wykorzystał przewagi. W dziesiątym gemie Austriak zdobył breaka i doprowadził do wyrównania. W pierwszym gemie decydującego seta Dominic za czwartą okazją zdobyła przewagę. Po chwili uzyskał drugiego breaka. Własnym podaniem zakończył pojedynek, który trwał 133 minuty. To jego czwarty wygrany turnieju w tym roku, piętnasty w sumie.