ATP Next Gen Finals Mediolan: Zwycięstwo Ymera i Sinnera

31

W sesji wieczorej pierwszego dnia imprezy Next Gen ATP Finals w Mediolanie (Włochy, 1,4 mln dolarów) Mikael Ymer (Szwecja, 6) pokonał 4:3(2), 1:4, 4:2, 4:1 Ugo Humberta (Francja, 3). W pierwszym secie 3:0 prowadził Szwed, Francuz jednak doprowadził do wyrównania. W tiebreaku zdecydowaną przewagę zyskał Mikaeal. W drugim to jeden break w czwartym gemie dla Ugo. W trzeciej odsłonie przełamanie w szóstym gemie dla Ymera. W ostatnim secie w tym samym momencie nastąpił break dla gracza ze Skandynawii. Mecz trwał 102 minuty.

Jannik Sinner (Włochy, 8/WC) wygrał 3:4(4), 4:2, 4:2, 4:2 z Francesem Tiafoe (USA, 2). W pierwszym secie bez breaków, szybko w tiebreaku przewagę zyskał Tiafoe. W drugiej partii w piątym gemie przełamanie zyskał Włoch. W trzecim break nastąpił w trzecim gemie, zyskał je zawodnik gospodarzy. W tym samym momencie odebrał serwis rywalowi w czwartym secie. Zaserwował 14 asów. Mecz trwał 83 minut.