ATP Next Gen Finals Mediolan: Ruud ograł Fokinę, De Minaur z drugą wygraną

43

W sesji popołudniowej drugiego dnia imprezy Next Gen ATP Finals w Mediolanie (Włochy, 1,4 mln dolarów) Casper Ruud (Norwegia, 4) pokonał 3:4(2), 4:3(2), 4:2, 3:4(2), 4:1 Alejandro Davidovicha Fokinę (Hiszpania, 7)

Obydwaj przegrali pierwsze spotkanie. W pierwszym po breaku w dwóch gemach. W tiebreaku szybko przewagę zyskał Hiszpan i wyszedł na 1:0. W drugiej partii również bez przełamań, Norweg od początku podyktował tempo, rywal popełniał błędy. Za drugą piłką setową doprowadził do wyrównania.

W trzeciej odsłonie w drugim gemie ból w kolanie poczuł Fokina. Pi przerwie medycznej, wyraźnie utykając wrócił do gry. W szóstym gemie przełamał Norweg i było 2:1. W czwartym wynik 2:1 zmarnował Hiszpan. W tiebreaku od stanu 2:2 wygrał pięć punktów. W decydującej partii w pierwszym gemie przełamał Rudd, przy 4:2 dołożył kolejne. Po ponad dwóch godzinach i trzynastu minutach gry mecz zakończył się.

Alex de Minaur (Australia, 1) ograł 4:1, 4:3(4), 1:4, 4:0 Miomira Kecmanovica (Serbia, 5). W pierwszej odsłonie dwa breaki dla Alexa. W drugim 3:1 prowadził Serb. W tiebreaku trzy mini-breaki dla De Minaura. W trzecim secie był jeden break, w czwartym gemie dla Miomira. W decydującej odsłonie pełna dominacja Australijczyka. Mecz trwał 86 minut.

Grupa A

Alex de Minaur (Australia, 1) – Miomir Kecmanovic (Serbia, 5) 4:1, 4:3(4), 1:4, 4:0

Casper Ruud (Norwegia, 4) – Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 7) 3:4(2), 4:3(2), 4:2, 3:4(2), 4:1