ATP Newport: Isner wygrywa po raz czwarty

31

W finale turnieju w Newport (USA,ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 583,5 tys. dolarów) John Isner (USA, 1/WC) pokonał 7:6(2), 6:3 Aleksandra Bublika (Kazachstan, 7).

W pierwszym secie były dwa breaki. Przy 6:5 serwował Kazach, ale nie wykorzystał przewagi. W tiebreaku już zdecydowanie lepszy był Amerykanin. Po 45 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0. Druga partia to dwa przełamania na korzyść zawodnika gospodarzy. Po 78 minutach Isner wygrywa po raz czwarty w Newport. Dzięki temu awansuje z 15. na 14. miejsce w rankingu. Bublik zanotuje spory skok, z 83. na 71. pozycję.

Finał gry pojedynczej:

John Isner (USA, 1/WC) – Aleksander Bublik (Kazachstan, 7) 7:6(2), 6:3.

Finał debla:

Marcel Granollers (Hiszpania) / Serhij Stachowski (Ukraina) – Marcelo Arevalo (Salwador) / Miguel Angel Reyes-Varela (Meksyk) 6:7(10), 6:4, 13-11.