ATP Newport: Andreozzi zatrzymał dawnego mistrza po obronie piłek setowych

38
Guido Andreozzi (ARG)

Zarówno w jednym, jak i drugim secie Guido Andreozzi (Argentyna) musiał bronić piłek setowych w starciu pierwszej rundy turnieju ATP rozgrywanego na kortach trawiastych w amerykańskim Newport (pula nagród: 583 585 dolarów), żeby bez straty partii zameldować się w drugiej rundzie.

Mimo wyserwowania 19. asów serwisowych rozstawiony z numerem szóstym Ivo Karlovic (Chorwacja, 6) nie zdołał urwać chociażby seta, przez co mistrz tej imprezy przegrał z Argentyńczykiem 6:7 (6) 6:7 (7) po trwającym godzinę i 53 minuty spotkaniu.

Na kolejnego przeciwnika ostatni zwycięzca szczecińskiego challengera musi jeszcze poczekać, a będzie nim albo Mischa Zverev (Niemcy), albo przebijający się przez eliminacje reprezentant gospodarzy Tim Smyczek (USA).

Poza główną drabinką jest już również Bernard Tomic (Australia). Sposób na niegdyś siedemnastą rakietę świata znalazł Ilija Iwaszka (Białoruś), który w drugim secie przegrywał już 2:5, a później w tie breaku 3:5, żeby ostatecznie cieszyć się ze zwycięstwa 6:2 7:6 (5).