ATP Montreal: Porażka Kyrgiosa i Goffina, Basilaszwili wciąż w formie

36

W pierwszej rundzie turnieju w Montrealu (Kanada, ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,3 mln dolarów) Daniel Evans (Wielka Brytania, Q) pokonał 6:4, 7:6(6) Alexa de Minaura (Australia). W drugim secie Alex miał prowadzenie 4:2, w tiebreaku miał 3:1. Marin Cilic (Chorwacja, 14) ograł 6:3, 7:6(9) Bradley’a Kahna (USA, Q). John Isner (USA, 12) wygrywa 3:6, 6:3, 7:6(6) z Jordanem Thompsonem (Australia). W całym meczu były tylko dwa breaki. Isner zaserwował 26 asów. Mecz trwał 141 minut.

Guido Pella (Argentyna) ogrywa 6:4, 7:6(4) Davida Goffina (Belgia, 15). Felix Auger-Aliassime (Kanada) po ponad 2,5 godzinie gry wygrał 6:2, 6:7(3), 7:6(3) z Vasekiem Pospisilem (Kanada, WC). Kyle Edmund (Wielka Brytania)  w dwóch setach wygrywa 6:3, 6:4 z Nickiem Kyrgiosem (Australia), który w niedzielę był najlepszy w Waszyngtonie.

W meczu drugiej rundy Alexander Zverev (Niemcy, 3) wygrywa 7:6(4), 6:4 z Cameronem Norrie (Wielka Brytania). W pierwszym secie Brytyjczyk miał piłkę setową. Niemiec następny meczy zagra z Nikołozem Basilaszwilim (Gruzja, 13).

Pierwsza runda

Daniel Evans (Wielka Brytania, Q) – Alex de Minaur (Australia) 6:4, 7:6(6)

Radu Albot (Mołdawia) – Gilles Simon (Francja) 6:4, 6:2

Marin Cilic (Chorwacja, 14) – Bradley Kahn (USA, Q) 6:3, 7:6(9)

John Isner (USA, 12) – Jordan Thompson (Australia) 3:6, 6:3, 7:6(6)

Guido Pella (Argentyna) – David Goffin (Belgia, 15) 6:4, 7:6(4)

Diego Schwartzman (Argentyna) – Marco Cecchinato (Włochy) 3:6, 7:6(5), 6:4

John Millman (Australia, LL) – Feliciano Lopez (Hiszpania, Q) 6:7(4), 7:6(2), 6:3

Felix Auger-Aliassime (Kanada) – Vasek Pospisil (Kanada, WC) 6:2, 6:7(3), 7:6(3)

Borna Coric (Chorwacja, 11) – Peter Gojowczyk (Niemcy, SE) 2:6, 6:1, 7:6(2)

Kyle Edmund (Wielka Brytania) – Nick Kyrgios (Australia) 6:3, 6:4

Alexander Zverev (Niemcy, 3) – Cameron Norrie (Wielka Brytania) 7:6(4), 6:4

Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 13) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) 2:6, 6:2, 6:3