ATP Montreal: Hurkacz ogrywa Tsitsipasa

73

W drugiej rundzie turnieju w Montrealu (Kanada, ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,3 mln dolarów) Hubert Hurkacz pokonał 6:4, 3:6, 6:3 Stefanosa Tsitsipasa (Grecja, 4).

W pierwszym secie był tylko jeden break, w trzecim gemie zdobył je Hurkacz. Przy 3:2 obronił trzy break-pointy. Do końca seta już pewnie wygrywał podanie i po 36 minutach wyszedł na 1:0. W drugiej partii Stefanos szybko wyszedł na 3:0. Przy 3:5 Hubert obronił dwie piłki setowe. Po chwili własnym serwisem Grek wyrównał stan rywalizacji.

W decydującej odsłonie już w pierwszym gemie Polak musiał bronić czterech break-pointów. Wydawało się, że zmierza do tiebreak, jednak w ósmym gemie Hubert zyskał przełamanie i po 111 minutach awansował do trzeciej rundy. Miał osiem asów, przy dziewięciu rywala, tylko raz stracił podanie.  O najlepszą ósemkę zagra z Gaelem Monfilsem.