ATP Monte Carlo: Pella odprawił Cilica, zwycięskie męczarnie Djokovica, porażka Wawrinki

29

W drugiej rundzie turnieju ATP Rolex Monte Carlo Masters w Monako (korty ziemne, 5,2 mln euro w puli nagród) Guido Pella (Argentyna) nieoczekiwanie pokonał 6:3, 5:7, 6:1 Marina Cilica (Chorwacja, 7) 6:4, 5:7, 6:1

W pierwszym secie Chorwat nie wykorzystał prowadzenie 2:0. W drugie partii odrobił startę breaka i wygrał zaciętą końcówkę. W decydującej odsłonie Marin miał 1:0 z breakiem, ale od tego momentu przegrał sześć gemów z rzędu. Argentyńczyk po 136 minutach melduję się w trzeciej rundzie. Tam czeka na niego Marco Cecchinato (Włochy, 11), który po przegraniu pierwszego seta do 0, odrodził się i ostatecznie wygrał 0:6, 7:5, 6:3 ze Stanem Wawrinką (Szwajcaria).

Felix Auger-Aliassime (Kanada, WC) po niełatwym spotkaniu ograł 7:5, 7:6(5) Juana Londero (Argentyna, Q). W każdym z setów Kanadyjczyk tracił przewagi i dopiero po zaciętej końcówce okazywał się lepszy. W tiebreaku drugiego seta przegrywał 2:4. W drugiej rundzie zagra z Alexandrem Zverevem (Niemcy, 3).

W drugiej rundzie jest Taylor Fritz (USA), prowadził 6:4, 2:0 i w tym momencie Jo-Wilfried Tsonga (Francja, PR) poddał mecz z powodu kontuzji.  Amerykanin w następnym pojedynku zmierzy się z Diego Schwartzmanem (Argentyna).

Novak Djokovic (Serbia, 1) po trzy setowym boju odprawił 6:3, 4:6, 6:4 Philippa Kohlschreibera (Niemcy). W meczu przewagę uzyskiwał ten zawodnik, który wygrał własne podanie. W przeciągu 157 minut było aż dziewięć strat serwisowych. W trzecim secie jeden break wystarczył Novakowi do wygranej.

W ostatnim meczu dnia Borna Corić (Chorwacja, 9) po 3 godzinach i 25 minutach zwyciężył 6:7(3), 7:6(7), 6:3 Jaume Munara (Hiszpania, WC). Munar w drugim secie prowadził 4:2, w tiebreaku przy wyniku 6:5 nie wykorzystał piłki meczowej. Kolejny mecz Corica to rywalizacja z lepszym z pary, Kei Nishikori (Japonia, 5) – Pierre-Hugues Herbert (Francja).