ATP Monte Carlo: Niesmowity Fognini w finale

W drugim meczu 1/2 turnieju ATP Rolex Masters w Monako (korty ziemne, 5,2 mln euro w puli nagród) Fabio Fognini (Włochy, 13) zwyciężył 6:4, 6:2 obrońce tytułu Rafaela Nadala (Hiszpania, 2).

Grali ze sobą po raz piętnasty. Bilans 11-3 dla Nadala. W pierwszym secie było aż pięć przełamań. Trzy padły łupem Włocha. Przegrywał 1:3, minio to zdołał się podnieść i po 56 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0. W drugim secie zapowiadał się pogrom Hiszpana. Fabio prowadził 5:0 i 40:0, jednak nie wykorzystał trzech piłek meczowych. Rafa wygrał dwa gemy z rzędu. Fognini miał drugą okazję na zamknięcie pojedynku przy 5:2, tym razem udało mu się to zrobić. Mecz trwał 95 minut. Nadal nie wygra po raz 12 – sty w Monako, a Włoch powalczy jutro o pierwszy tytuł z cyklu Masters.