ATP Monte Carlo: Natchniony Fognini, skuteczny Nadal i Djokovic, porażka Thiema

51

W trzeciej rundzie turnieju ATP Rolex Masters w Monako (korty ziemne, 5,2 mln euro w puli nagród) Novak Djokovic (Serbia, 1) bez żadnych problemów wygrał 6:3, 6:0 z Taylorem Fritzem (USA). Amerykanin tylko w pierwszym secie nawiązał walkę, w drugim to totalna dominacja Djokovica, który zaprezentował się zdecydowanie lepiej niż w pierwszym spotkaniu. W 1/4 zagra z Daniłem Miedwiediewiem, (Rosja, 10), który po trzy setowej walce pokonał 6:2, 1:6, 6:4 Stefanosa Tsitsipasa (Grecja, 6). Kluczowy dla losów pojedynku był dziesiąty gem w trzecim secie. Wtedy breaka zdobył Rosjanin, a właściwie pomocną dłoń podał mu Grek, który zakończył pojedynek podwójnym błędem. Mecz trwał 105 minut.

Dusan Lajović (Serbia) nieoczekiwanie pokonał Dominca Thiema (Austria, 4). W drugim secie Austriak miał 3:1, od tego momentu przegrał pięć gemów z rzędu. Serb w 1/4 zagra z Lorenzo Sonego (Włochy, Q)

Nieobliczalny Fabio Fognini (Włochy, 13) zwyciężył 7:6(6), 6:1 Alexandra Zvereva (Niemcy, 3). W pierwszym niezwykle zaciętym secie Fabio przegrywał w tiebreaku 4:5, ale ostatecznie zachował więc zimnej krwi i go wygrał. O półfinał zagra z Borną Coricem (Chorwacja, 9).

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) bez żadnych problemów ograł 6:4, 6:1 Grigora Dimitrowa (Bułgaria). Z ostatnich dziewięciu gemów, Rafa wygrał osiem. W kolejnym meczu spotka się z Guido Pellą (Argentyna), który ograł 6:4, 4:6, 6;4 Marco Cecchinato (Włochy, 11).