ATP Monte Carlo: Janowicz przegrywa

88

516c6d619e6c02_79838798Jerzy Janowicz odpadł już w I rundzie turnieju ATP Monte Carlo. Przegrał z Kevinem Andersonem (RPA) 0:2 (5:7 6:7). Pierwszy jak i drugi set był bardzo wyrównany, jednak szala zwycięstwa za każdym razem przechylała się na korzyść Andersona. Znakomity serwis Jerzyka nie pomógł, jego przeciwnik równie świetnie podawał i to on osiągnął przewagę w tym elemencie.

Otwierająca partia nie rozpoczęła się dobrze dla naszego reprezentanta. Stracił swój serwis i gonił wynik. Miał szansę nawet na wygranie seta, lecz nie wykorzystał okazji. Niestety ale już nie dał rady zachować zimnej krwi przy swoim podaniu i tuż przed samym tie – breakiem przegrał. Drugi set był bardziej wyrównany. Kevin miał szansę nawet na skończenie meczu przy stanie 5:4. Dobra gra Janowicza nie dała zbyt dużego skutku, gdyż w 13 gemie zakończył swoją grę. Przegrał w ostatniej części 9:11. W II rundzie reprezentant RPA zagra z Marinem Cilicem (Chorwacja, 9).