ATP Monte Carlo: Djokovic zatrzymany, ciężki bój Nadala, Fognini oszukał przeznaczenie

W pierwszym meczu 1/4 turnieju ATP Rolex Masters w Monako (korty ziemne, 5,2 mln euro w puli nagród) Dusan Lajović (Serbia) pokonał 6:4, 7:5 Lorenzo Sonego (Włochy). W pierwszym secie wystarczyło jedno przełamanie. W drugim Serb prowadził 3:1, Włoch zdołał odrobić stratę. Kluczowy dla losów meczu był gem jedenasty, wtedy breaka uzyskał Dusan i po 107 minutach zakończył pojedynek. W półfinale zagra z Daniłem Miedwiediewem (Rosja, 10), który pokonał 6:3, 4:6, 6:2 Novaka Djokovica (Serbia, 1).

W pierwszym secie słabo grał Novak. Bezlitośnie wykorzystał to Rosjanin, dwa breaki w pierwszym secie na jego konto. W drugiej partii Novak wrzucił wyższy bieg, zdobył przełamanie w trzecim gemie, które utrzymał do końca. W decydującej odsłonie Danił zdobył breaka w czwartym gemie, kolejnego dołożył w szóstym. Serwował przy 5:1 na mecz, Serb jednak nie dawał za wygraną. Odrobił połowę strat, ale we własnym gemie znowu został przełamany i po 136 minutach to Miedwiediew awansuje do najlepszej czwórki.

W pojedynku dwóch leworęcznych graczy Rafael Nadal (Hiszpania, 2) po ciężkim ponad dwugodzinnym spotkaniu ograł 7:6(1), 6:3 Guido Pelle (Argentyna). W pierwszym secie Argentyńczyk miał 4:1 i serwis, od tego momentu przegrał cztery gemy z rzędu. Po raz kolejny osiągnął przewagę przy 6:5, znowu jej nie wykorzystał. Tiebreak bez emocji, totalna dominacja obrońcy tytułu. Druga partia to już większa przewagA Hiszpana, trzykrotnie odebrał podanie rywalowi. O finał zmierzy się z Fabio Fogninim (Włochy, 13), który przegrywał 1:6, 0:2, mimo to odwrócił losu spotkania i pokonał 1:6, 6:3, 6:2 Borne Corica (Chorwacja, 9).