ATP Masters Rzym: Tsitsipas i Ruud w półfinale

W ćwierćfinale w Rzymie (Włochy) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,415 mln euro)  Alexander Zverev (Niemcy, 2) pokonał 7:5, 6:2 Cristiana Garina (Chile). Do stanu 3:3 pierwszy break-pointy miał Garin. Jednak to Niemiec jako pierwszy uzyskał breaka, po czym natychmiast go stracił. Druga raz przełamał na 6:5 i przy podaniu obronił break-pointa. Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) wygrał 7:6(5), 6:2 z Jannikem Sinnerem (Włochy, 10).W pierwszej partii przewagi breaka nie wykorzystał Grek. Wyrównany tie-break, od 5:5 punkty dla Stefanosa. W drugim secie uzyskał dwa przełamania.

Casper Ruud (Norwegia, 5) ograł 7:6(7), 7:5 Denisa Shapovalova (Kanada). W pierwszym secie obaj mieli break-pointy. W tie-breaku najpierw 3:1 dla Norwega. Potem 6:5 i piłkę setową nie wykorzystał Kandyjczyk. Za drugą okazją Casper wychodzi na 1:0. W drugiej partii przy 5:4 i podania rywala Shapovalov miał setową. Stracił serwis w bardzo zaciętym jedenastym gemie. Mecz trwał 141 minut

W ostatnim spotkaniu Novak Djokovic (Serbia, 1) zwycięża 7:5, 7:6(1) z Felixem Auger-Aliassimem (Kanada, 8). W pierwszym secie Novak miał przewagę break i serwis przy 5:3. Rywal odrobił starty, natomiast nie wygrał gem na tie-breaka. W drugiej partii ponownie Serb jako pierwszy uzyskał przełamanie. Przy podaniu miał piłkę meczową. Ostatecznie w tie-breaku Djokovic od startu zaczął dominować. Spotkanie trwało 132 minuty.