ATP Masters Indian Wells: Federer za mocny dla Hurkacza

41
Hubert Hurkacz

W ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells (USA, 9 milionów dolarów w puli nagród) Hubert Hurkacz przegrał 4:6, 4:6 z Rogerem Federerem (Szwajcaria, 4).

Grali ze sobą po raz pierwszy. W pierwszym secie do stanu 2:2p ewnie wygrywali własne podania. Obaj grali agresywnie, dobrze funkcjonował im serwis. W piątym gemie breaka zdobył Roger. To mu wystarczyło do zwycięstwa, po 31 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0.

W drugiej partii już w trzecim gemie przewagę przełamania zyskał Szwajcar.
Hubert w szóstym gemie nie wykorzystał jednej szansy na odrobienie start. Drugą miał przy 4:5, ale Federer zlikwidował zagrożenie świetnym serwisem. Po chwili przy aplauzie Billa Gatesa zakończył pojedynek, który trwał 73 minuty.

W najnowszym rankingu Polak awansuje w okolicę 53 miejsca. Następny przystanek to turniej Masters w Miami.