ATP Marrakesz: Szybkie wygrane rozstawionych, udany powrót Tsongi na mączkę

75

W poniedziałek w Marrakeszu zainaugurowany został cykl imprez na kortach ziemnych, podprowadzających do wielkoszlemowego turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa. Wśród pierwszych zwycięzców znaleźli się m.in. rozstawieni Kyle Edmund oraz Gilles Simon.

Marokańskie zmagania rozpoczęły się od pięciu pojedynków singlowych, podczas których miejscowi kibice mogli zobaczyć kilka uznanych nazwisk, lecz nie doczekali się jednak większej dawki emocji. Bardzo udany start w zawodach zaliczył ubiegłoroczny finalista, Kyle Edmund. Rozstawiony z numerem trzecim Brytyjczyk gładko rozprawił się z jedną z największych nadziei francuskiego tenisa, Ugo Humbertem, wygrywając w 79 minut 6:3, 6:2. Również zaledwie pięć gemów w swoim spotkaniu stracił oznaczony „czwórką” rodak Humberta, Gilles Simon. Triumfator tej imprezy z 2008 roku okazał się lepszy od Słowaka Jozefa Kovalika, zwyciężając 6:4, 6:1.

Swój pierwszy turniejowy mecz od blisko dwóch lat na nawierzchni ziemnej rozegrał dziś Jo-Wilfried Tsonga. Sklasyfikowany aktualnie na 116. pozycji w rankingu ATP i grający w Marrakeszu z „dziką kartą” Francuz mierzył się z Cedrikiem-Marcelem Stebe, który z kolei po dwóch operacja prawego nadgarstka wystąpił w rozgrywkach po raz pierwszy od ubiegłorocznego Australian Open. Po błyskawicznie wygranym pierwszym secie 6:1, w drugim 33-latek z Le-Mans napotkał już na większy opór ze strony oponenta, lecz ostatecznie zdołał rozstrzygnąć na swoją korzyść tie-breaka 7:3, dzięki czemu zameldował się w najlepszej szesnastce zawodów.

Sztuka ta nie udała się za to finaliście sprzed siedmiu lat, Albertowi Ramosowi-Vinolasowi. Hiszpan nie był w stanie znaleźć recepty na Argentyńczyka Guido Andreozziego, przegrywając po blisko dwóch godzinach rywalizacji 3:6, 6:7(5). Wybitnie nieudany okres gry kontynuuje z kolei Mischa Zverev. Niemiec po trwającym jedynie 55 minut spotkaniu przegrał 0:6, 3:6 z Japończykiem Taro Danielem, notując tym samym piątą porażkę w swoim szóstym występie w obecnym sezonie.