ATP Marrakesz: Andujar znalazł pogromcę! Paire z drugim tytułem w karierze

33

Pablo Andujar nie zdołał zdobyć drugiego z rzędu tytułu w turnieju ATP 250 rozgrywanym na kortach ziemnych w Marrakeszu. Tegoroczne trofeum dla zwycięzcy przypadło Benoitowi Paire’owi, który w meczu finałowym pokonał Hiszpana 6:2, 6:3.

Dzisiejsze spotkanie było rewanżem za finał rozegrany przed dwoma tygodniami podczas challengera w Marbelli, w którym to Andujar triumfował w trzech setach. Początek potyczki miał wyrównany przebieg i w pierwszych pięciu gemach żaden z tenisistów nie zdołał wywalczyć przewagi przełamania. Sytuacja odmieniła się w gemie numer sześć, kiedy to głównie za sprawą znakomitych returnów Francuz pozbawił serwisu Hiszpana i objął prowadzenie 4:2. Zdobytą zaliczkę 29-latek z Awinionu poparł pewnie wygranym podaniem, a chwilę potem, po grze na przewagi, zamknął premierową odsłonę wynikiem 6:2.

Druga partia miał bardzo podobny scenariusz do poprzedniej. Andujar dotrzymywał kroku oponentowi w jej pierwszych minutach, lecz przy stanie 2:3 ponownie ugiął się pod naporem ofensywy Francuza i został przełamany. W siódmym gemie Hiszpan wypracował sobie jedynego tego dnia break pointa, lecz popsuty bekhend pozbawił go możliwości zniwelowania straty. Znany z wielu kortowych wybryków i wahań dyspozycji Paire tym razem imponował spokojem oraz stabilną grą na przestrzeni całej gry i po 65 minutach zamknął mecz, przerywając tym samym passę 13. kolejnych wygranych gier swojego oponenta.

Dla Francuza był to drugi w karierze triumf na najwyższym szczeblu rozgrywek. Poprzednio najlepszy okazał się w turnieju w Bastad przed czterema laty. Andujar doznał pierwszej porażki w czwartym finałowym występie w Marrakeszu, a ogółem po raz piąty musiał zadowolić się trofeum dla pokonanego.