ATP Madryt: Djokovic wypunktował Tsitsipasa

57

W finale turnieju Mutua Madrid Open (Hiszpania, ATP Masters 1000, korty ziemne, 7,27 mln euro w puli) Novak Djokovic (Serbia, 1) pokumał 6:4, 6:4 Stefanosa Tsitsipasa (Grecja, 8).

Grali ze sobą po raz drugi. W zeszłym roku w Toronto w trzech setach wygrał Grek. W pierwszym secie już w drugim gemie breaka zdobył Serb. Zdołał je utrzymać do końca i po 41 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0.

W drugiej partii szli równo do stanu 4:4, kluczowy dla losów pojedynku był gem dziewiąty, w którym Novak uzyskał przełamanie i po 81 minutach zakończył pojedynek. To jego trzecie w karierze zwycięstwo w Madrycie, drugie w sezonie, 33 z cyklu Masters. W deblu wygrała para Jean-Julien Rojer (Holandia) / Horia Tecau (Rumunia).
Finał singla

Novak Djokovic (Serbia, 1) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 8) 6:4, 6:4

Finał debla

Jean-Julien Rojer (Holandia) / Horia Tecau (Rumunia) – Diego Schwartzman (Argentyna) / Dominic Thiem (Austria) 6:2, 6:3