ATP Halle: Kubot i Melo nie obronili tytułu

29

W finale debla turnieju w Halle (Niemcy, ATP World Tour 500, kort trawiasty, pula nagród 2,081 mln euro) Łukasz Kubot / Marcelo Melo (Brazylia,1) przegrali 6:4, 3:6, 4:10 z Ravenem Klaasenem (RPA, 2) i Michaelem Venusem (Nowa Zelandia, 2).

Znakomicie rozpoczęli mecz Kubot i Melo. Już w pierwszym gemie zdobyli breaka. Zdołali go utrzymać do końca seta. Po 37 minutach wyszli na prowadzanie 1:0 W drugiej partii również był jeden break. Tym razem w ósmym gemie zdobyli go rywale. Polak i Brazylijczyk nie wykorzystali szansy na odrobienie strat w ostatnim gemie. W decydującej odsłonie od stanu 3:4, Łukasz i Marcelo wygrali tylko jeden punkt. Po 86 minutach to Klaasen i Venus cieszyli się z wygranej w turnieju.

Finał

Raven Klaasen (RPA, 2) /  Michael Venus (Nowa Zelandia, 2) – Łukasz Kubot / Marcelo Melo (Brazylia,1) 4:6, 6:3, 10:4