ATP Genewa: Djokovicem, Murrayem, Ruudem i nie tylko

208

Geneva Open 2024 zostanie rozegrany od 19 do 25 maja i będzie jednym z dwóch ostatnich turniejów ATP 250 przed Roland Garros. Niektórzy gracze lubią dopracowywać swoją formę na krótko przed Wielkimi Szlemami, a niektórzy być może nie mieli wcześniej okazji rozegrać wielu meczów, więc decydują się na dodanie jeszcze jednego turnieju do swojego harmonogramu przed głównym turniejem.

Z pewnością tak było w przypadku Novaka Djokovica, który będzie najlepszym rozstawionym w szwajcarskim mieście. Serb otrzymał dziką kartę, którą zaakceptował zaledwie kilka godzin przed losowaniem i będzie chciał ponownie odnaleźć swoją formę w Genewie.

Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż już w drugiej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Yannickiem Hanfmannem a byłym nr 1 na świecie, Andym Murrayem, który z pewnością nie będzie miał nic przeciwko przypomnieniu sobie ich dawnej rywalizacji.

Po drugiej stronie losowania znajduje się rozstawiony z numerem drugim Casper Ruud, który ma nieco łatwiejsze losowanie. Norweg w drugiej rundzie turnieju zmierzy się z kwalifikantem lub Rinkym Hijikatą.

W połowie losowania Ruuda znajduje się czwarty rozstawiony Ben Shelton, który również będzie chciał odnieść kilka zwycięstw za pasem przed wyjazdem do Paryża i spróbuje to zrobić przeciwko Aslanowi Karatsevowi lub Flavio Cobolli.

Po połowie Djokovica, inny Amerykanin, rozstawiony z numerem trzecim Taylor Fritz, skupi się na meczu drugiej rundy z kwalifikantem lub innym Amerykaninem, Alexem Michelsenem.

W ćwierćfinale turnieju może zmierzyć się z naprawdę trudnym przeciwnikiem, ponieważ ósmy rozstawiony Jack Draper zagra z Tomasem Machacem w pierwszej rundzie, a zwycięzca zagra z jednym z kwalifikantów w drugiej rundzie.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News