ATP Genewa: Casper Ruud nie obroni tytułu

250

Casper Ruud nie zdołał obronić swojego tytułu Geneva Open, przegrywając 3:6, 7:6 (2), 7:5 w ćwierćfinale z Nicolasem Jarrym. Norweg był rozstawiony z numerem jeden, jednak został pokonany przez Chilijczyka z 54. miejsca w rankingu. Kluczowym momentem meczu był gem przy stanie 5:5 w trzecim secie, w którym Jarry przełamał serwis Ruuda i później wykorzystał swoją drugą szansę na zamknięcie meczu. Porażka Ruuda to jego pierwsza w Genewie, gdzie miał bilans 9-0

Zverev otrzymał bez walki awans do półfinału, ponieważ jego przeciwnik Wu Yibing z Chin wycofał się z powodu kontuzji, gdy Zverev prowadził już 4:1 w pierwszym secie.

W meczu otwarcia na korcie Taylor Fritz pokonał Ilyę Ivashkę 6:1, 6:2 w zaledwie 51 minut. Dimitrov natomiast zwyciężył Christophera O’Connella w trzysetowym meczu 6-7(5), 7-5, 6-4, będąc w akcji przez prawie dwie godziny.