ATP Finals w Londynie: Tsitsipas zdobywa hale O2

64

W finale ATP Finals w Londynie (Wielka Brytania, dolarów w puli nagród)  Stefanos Tsitsipas (Grecja, 6) pokonał 6:7(6), 6:2, 7:6(4) Dominica Thiema (Austria, 5).

Grali ze sobą po siódmy, bilans 4:2 dla Thiema. W pierwszym secie bez breaków, obydwaj mieli szanse na przełamanie. W tiebreaku na początku przewagę zyskał Thiem, przy 6:5 nie wykorzystał pierwszej piłki setowej. Po chwili drugiej okazji już nie zmarnował, po 66 minutach wyszedł na 1:0.

Druga partia to dominacja Greka, dwa razy odbierał serwis rywalowi, sam ani razu go nie tracąc. W decydującej odsłonie w trzecim gemie przełamanie uzyskał Stefanos. W szóstym Austriak zdołał odrobić stratę.

Ostatecznie decydował tiebreak, w nim 4:1 miał Grek, Dominic zdołał wyrównać. Końcówka jednak należała do Ateńczyka. Mecz trwał 155 minut. Po raz pierwszy wygrywa ten turniej, to jego największy sukces w karierze.