ATP Finals Turyn: Djokovic i Ruud w finale

165

W pierwszym półfinale turnieju ATP Finals w Turynie (Włochy) Novak Djokovic (Serbia, 7) pokonał 7:6(5), 7:6(6) Taylora Fritza (USA, 8). Grali ze sobą dotąd pięć razy, za każdym razem lepszy był Serb. W pierwszym secie po jednym breaku. W te-breaku równa gra do 5:5, od tego momentu dwa wybitne forhendy Novaka. Na początku drugiej partii przełamanie dla Amerykanina. Przy 5:4 jednak nie zdołał otrzymać serwisu. W tie-breaku znowu zażarta walka, za drugą piłką meczową Djoko kończy mecz.

W drugim spotkaniu Casper Ruud (Norwegia, 3) wygrał 6:2, 6:4 z Andriejem Rublowem (Rosja, 6). Bilans spotkań to 4:1 dla Rosjanina. W pierwszym secie równa gra do stanu 2:2, potem cztery gemy dla Norwega. W drugiej partii dalej trwała fatalna seria Rosjanina, przegrywał 0:4. Przy tym wyniku zaczęły się gwizdy, Rublow wziął się w garść i podgonił wynik. Przy drugiej okazji Ruud awansował do finału.