ATP Dusseldorf: Bedene eliminuje Davydenko

43

EF1EBADBC3AD4C389E27DCB85D28B289.ashxAljaz Bedene (Słowacja) wyeliminował Nikolay’a Davydenko (Rosja, 8) 2:1 (3:6 6:4 6:3). Pierwszy set był zgodny z oczekiwaniami Rosjanina, jednak kolejne partie przez nieuważną i słabą grę przegrał z mniej doświadczonym tenisistą. Jest to pierwsza niespodzianka na tym turnieju. Davydenko słynie z przegrywania meczów, które powinien wygrywać. Potrafi oddać mecz grając z zawodnikiem o dwie klasy słabszym.

Najciekawszym spotkaniem w tym dniu był pojedynek Michaela Russella (USA) z Viktorem Troickim (Serbia, 7). Rywalizacja trwała prawie 2 godziny i do samego końca nie było wiadome kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem weterana kortów Russella 6:3. Druga i trzecia odsłona to już dominacja Troickiego, który odpowiednio wygrał je 6:3 i 6:4.