ATP Den Bosch: Dreszczowiec Haase przed własną publicznością

40

Już pierwszego dnia zmagań w turnieju ATP 250 rozgrywanym na kortach trawiastych w Den Bosch holenderska publiczność doświadczyła dużej dawki emocji. Po dramatycznym meczu swój pojedynek otwarcia w imprezie wygrał będący numerem jeden swego kraju Robin Haase.

32-latek z Hagi, który został obdarowany przez organizatorów „dziką kartą”, współtworzył wraz z Ugo Humbertem najciekawsze widowisko w premierowym dniu zawodów. Przerywane przez deszcz spotkanie lepiej rozpoczął Francuz, który wygrał pierwszą partię wynikiem 7:5. W drugiej obaj gracze ustrzegli się strat podania i rozegrali tie-breaka, którego zdecydowanie, bo do dwóch, zwyciężył Haase. Decydujący set był nie mniej zacięty. Przy stanie 5:4 Holender miał piłkę meczową przy własnym podaniu, lecz nie zdołał jej wykorzystać i stracił zdobyte chwilę wcześniej przełamanie. Potyczka znalazła swoje zwieńczenie w tie-breaku, w którym to za łącznie za czwartą piłką meczową i po dwóch godzinach i 26 minutach gry, faworyt gospodarzy zatriumfował do czterech.

Jego następnym oponentem będzie rozstawiony z numerem siódmym Cristian Garin. Chilijczyk, który w tym sezonie wygrywał w Houston oraz Monachium, dopiero dziś odniósł swoją pierwszą wygraną na korcie trawiastym w turnieju głównym na najwyższym szczeblu rozgrywek ATP. 23-latek z Santiago wyeliminował z dalszej gry włoskiego kwalifikanta Salvatore Caruso, zwyciężając 6:1, 6:4.

Triumf bez straty seta odnotował również drugi z występujących dziś rozstawionych tenisistów. Oznaczony „ósemką” Frances Tiafoe zakończył udział w singlowych zawodach Portugalczyka Joao Sousy, ogrywając go 6:2, 7:6(0). Amerykanin, podobnie jak Garin, poznał też w poniedziałek przeciwnika w drugiej rundzie. Będzie nim Australijczyk Jordan Thompson, który pokonał amerykańskiego kwalifikanta, Tommy’ego Paula 3:6, 6:1, 6:4. W gronie dzisiejszych wygranych znalazł się także inny z zawodników z USA, Taylor Fritz. 21-latek okazał się lepszy 7:6(2), 6:4 od „dzikokartowca” z Austrii, Jurija Rodionova i jego następną przeszkodą będzie występujący w Holandii z numerem drugim Borna Corić.