ATP Cup: Kanada lepsza od Grecji, gospodarze wygrywają na otwarcie

33

W pierwszym spotkaniu grupy F (Brisbane) turnieju ATP Cup Kanada pokonała 3:0 Grecję.

Pierwszy punkt zdobył Felix Auger-Aliassime ograł 6:1, 6:3 Michaila Pervolarakisa. W całym meczu Felix cztery razy odbierał serwis rywalowi. W drugim meczu Denis Shapovalov pokonał 7:6(6), 7:6(4) Stefanosa Tsitsipasa. W pierwszym secie Grek zmarnował piłkę setową przy stanie 5:4. W drugim bez breaków, w tiebreaku Stefanos miał 2:0. W deblu para Auger-Aliassime/Shapovalov wygrali 6:2, 6:3 z duetem Pervolarakis/Tsitsipas.

W drugim pojedynku Australia wygrała 3:0 z Niemcami. W pierwszym meczu Nick Kyrgios poradził sobie w dwóch setach 6:4, 7:6 (4) z Janem Lenardem Struffem. W pierwszym secie było jedno przełamanie, w drugim jeden mini-break wystarczył. Kyrgios zaserwował 20 asów.

W drugim meczu Alex De Minaur zwyciężył 4:6, 7:6 (3), 6:2 z Aleksandrem Zverevem. W pierwszej partii były trzy breaki, dwa z nich zdobył Niemiec. Dopiero za siódmą piłką setową wyszedł na prowadzenie. w drugiej odsłonie również miał przewagę przełamania, jednak nie zdołał jej wykorzystać. W tiebreaku lepszy okazał się De Minaur,. W decydującej partii dwa breaki zdobył zawodnik gospodarzy, mecz trwał 167 minut. W grze deblowej również lepsi okazali się gospodarze para Guccione/Peers wygrała 6:3, 6:4 z duetem Krawietz/Mies.