ATP Cordoba: Cerundolo wygrywa w debiucie

W finale turnieju w Cordobie (Argentyna) ATP 250, kort ziemny, pula nagród 325,2 tys. dolarów 19 – letni debutiant Juan Manuel Cerundolo (Argentyna, Q) pokonał 6:0, 2:6, 6:2 Alberta Ramosa (Hiszpania, 5).

W pierwszym secie bezkonkurencyjny był zawodnik gospodarzy. W drugim dużo lepiej zaprezentował się Hiszpan. Zdobył dwa breaki, sam nie stracił podania. W trzeciej odsłonie wyszedł na 2:0. Od tego momentu przegrał sześć gemów. Po 115 minutach Argentyńczyk, który przeszedł eliminacje wygrywa pierwszy w karierze tytuł ATP.

Finał

Juan Manuel Cerundolo (Argentyna, Q) – Albert Ramos (Hiszpania, 5) 6:0, 2:6, 6:2

Finał gry podwójnej:

Rafael Matos (Brazylia) / Felipe Meligeni Rodrigues Alves (Brazylia) – Romain Arneodo (Monako) / Benoit Paire (Francja) 6:1, 6:4