ATP Cincinnati: Miedwiediew pierwszy raz wygrywa Masters

98

W finale turnieju w Cincinnati (USA, ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,056 mln dolarów) Daniił Miedwiediew (Rosja, 9) pokonał 7:6(3), 6:4 Davida Goffina (Belgia, 16).

Grali ze sobą po raz trzeci. Bilans 1:1. Ostatni raz na tegorocznym Wimbledonie lepszy w pięciu setach okazał się Belg. W pierwszym secie, jako pierwszy przełamał Rosjanin. Zrobił to w czwartym gemie, miał prowadzanie 4:1. Od tego momentu przegrał trzy gemy z rzędu. Ostatecznie był tiebreak, w nim od stanu 2:2 zdecydowaną przewagę zyskał Daniił. Stracił tylko jeden punkt i po 58 minutach wyszedł na 1:0.

W drugiej odsłonie już w pierwszym gemie Miedwiediew zdobył breaka. Serwował przy 5:4, wtedy obronił dwa break-pointy i po 101 minutach zdobywa pierwszy w karierze tytuł z cyklu Masters. To jego szósty wygrany turniej, trzeci w tym roku.  Po wygranej będzie piątym zawodnikiem rankingu.

Finał

Daniił Miedwiediew (Rosja, 9) – David Goffin (Belgia, 16) 7:6(3), 6:4

Finał debla

Ivan Dodig (Chorwacja) / Filip Polasek (Słowacja) – Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, 1) / Robert Farah (Kolumbia, 1) 4:6, 6:4, 10-6