ATP Cincinnati: Bautista za dobry dla Hurkacza

W pierwszej rundzie turnieju w Cincinnati (USA,ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,056 mln dolarów) Roberto Bautista (Hiszpania, 11)  pokonał 7:6(6), 6:3 Huberta Hurkacza.

Świetnie mecz rozpoczął Hubert, już w pierwszym gemie zdobył breaka. Natychmiast jednak go utracił. Do stanu 5:5 obydwaj pewnie wygrywali podania. Polak mógł wyjść na 6:5, ale nie wykorzystał trzech szans na przełamanie. Ostatecznie był tiebreak, w nim Hurkacz od stanu 3:6 doprowadził do wyrównania. Jednak za czwartą piłką setową, to rywal ostatecznie wyszedł na prowadzenie 1:0.

Drugą partią od breaka rozpoczął Bautista. Przy własnym podaniu nie dał żadnych szans na odrobienie strat. Kolejne przełamanie uzyskał w dziewiątym gemie, tym samym awansował do drugiej rundy. Zagra z Francesem Tiafoe (USA). Mecz trwał 97 minut. Hubert zakończył spotkanie z liczbą dwudziestu jeden asów, rywal miał trzy. Za pierwszą rundę otrzyma 10 punktów do rankingu. Jego następnym turniejem będzie ATP 250 w Winston-Salem.

Pierwsza runda

Roberto Bautista (Hiszpania, 11) – Hubert Hurkacz  7:6(6), 6:3