ATP Challenger Petersburg: Żuk zatrzymany w finale

76

W finale w Petersburgu (Rosja) ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 52 tys. dolarów Kacper Żuk (6) przegrał 4:6, 26 z Rosjaninem Jewgienijem Tiurniewem.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, na początku zdobył je Rosjanin. Nie bronił żadnego break-pointa. W drugiej partii dwa przełamanie na jego korzyść. Po zaledwie 57 minutach zakończył spotkanie, zaserwował 14 asów, wygrał wszystkie piłi po trafionym pierwszym podaniu.

Na pewno szkoda, że dzisiaj nie wygrałem finału, ale cieszy mnie moja dobra gra w całym turnieju i to, że obecny ranking pozwala mi na regularne starty w challengerach. Osiągam w nich coraz lepsze wyniki, więc udaje mi się dzięki temu co chwila poprawiać aktualny ranking. Moim celem jest to, żebym mógł wystąpić w eliminacjach wszystkich trzech pozostałych turniejów Wielkiego Szlema w tym sezonie. Obecna pozycja praktycznie już daje mi miejsce w kwalifikacjach do Roland Garros czy Wimbledonu. Bardzo chciałbym ten rok zakończyć co najmniej z jedynką przed nazwiskiem w rankingu, a być może uda mi się zadebiutować w jakiejś wielkoszlemowej drabince – podsumował Żuk (cytat za PZT).