ATP Budapeszt: Falstart Hurkacza na Węgrzech

38

W pierwszej rundzie turnieju w Budapeszcie (Węgry, korty ziemne, 586 tys. euro w puli nagród) Hubert Hurkacz przegrał 3:6, 4:6 z Węgrem Attilą Balazsem.

Mecz był opóźniony z powodu opadów deszczu. Polak fatalnie zaczął pojedynek, już w drugim gemie stracił serwis. Zawodnik gospodarzy nie dał żadnej szansy na odrobienie strat, po 30 minutach wyszedł na prowadzanie 1:0. Hubert wyglądał apatycznie, jakby coś mu dolegało. Węgier był pełen energii, nękał rywala skrótami, większość z nich okazywały się skuteczne.

W drugiej partii znowu przewagę breaka uzyskał Węgier, zrobił to w trzecim gemie. Hurkacz zmarnował trzy piłki na doprowadzenie do stanu 4:4. Przy 5:4 podawał Attila, gracz z Wrocławia nie wykorzystał trzech break-pointów na 5:5. Za czwartą piłką meczową Balazs zakończył spotkanie. Mecz trwał 79 minut. Huberta czeka jeszcze gra deblowa, jego partnerem jest Francuz Fabrice Martin. Spotkają się z Nowozelandczykiem Marcusem Daniellem i Holendrem Wesleyem Koolhofem.