ATP Antwerpia: Murray wraca na zwycięski szlak

34

W finale w Antwerpii (Belgia, ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 635,7 tys. euro) Andy Murray (Wielka Brytania, PR) ograł 3:6, 6:4, 6:4 Stana Wawrinkę (Szwajcaria, 4/WC).

Spotkali się po raz dwudziesty, bilans 11-8 dla Murraya. W pierwszym secie w drugim gemie breaka zdobył Stan, przy serwisie wybronił dwa break-pointy. Utrzymał przewagę i po 43 minutach wyszedł na 1:0. W drugiej odsłonie Szwajcar miał 3:1, przegrał trzy gemy. Kluczowe było przełamanie w dziewiątym gemie. Andy serwował, obronił break-pointa i doprowadził do wyrównania. W decydującej odsłonie Wawrinka dwa razy miał przewagę breaka, przy 4:4 nie wykorzystał dwóch break-pointów. Sam po chwili stracił serwis, Murray po 145 minutach wygrywa 46 tytuł w karierze, pierwszy od 2017 roku.

Finał

Andy Murray (Wielka Brytania, PR) – Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4/WC) 3:6, 6:4, 6:4