ATP Antwerpia: De Minuar i Humbert w finale

53

W pierwszym półfinale w Antwerpii (Belgia, ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 394,8 tys. euro) Alex de Minaur (Australia, 8) pokonał  7:6(4), 6:7(3), 6:4 Grigora Dimitrowa (Bułgaria, 4). W pierwszym secie Alex odrobił straty z wyniku 2:4. W drugim również, ale ostatecznie przegrał w tiebreaku. W trzecim o jeden break lepszy był Australijczyk, po 2 godzinach i 48 minutach awansował do finału.

W drugim półfinale Ugo Humbert (Francja) ograł 4:6, 7:6(7), 6:4  Daniela Evansa (Wielka Brytania). W pierwszej partii dwa breaki dla Evansa. W drugiej odrabiał starty, w tiebreaku nie wykorzystał czterech piłek meczowych. W trzeciej odsłonie jedno przełamanie dla Francuza.

Półfinały

Alex de Minaur (Australia, 8) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 4) 7:6(4), 6:7(3), 6:4

Ugo Humbert (Francja) – Daniel Evans (Wielka Brytania) 4:6, 7:6(7), 6:4