ATP Antalya: Gospodarze bez zawodników, awans Sonego i Thompsona

105

W 1/8 turnieju w Antalyi (Turcja. ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 445,6 tys. euro) Jordan Thompson (Australia, 3) pokonał 7:6 (7), 6:3 Bradley’a Klahna (USA). W pierwszej secie Jordan potrzebował pięciu piłek setowych na wygraną. Kevin Krawietz (Niemcy, Q) wygrał 6:4, 6:4 z ostatnim zawodnikiem gospodarzy Cemem Ilkelem (Turcja, WC). Adrian Mannarino (Francja, 2) ograł 3:6, 6:1, 7:5 Roberto Carballesa (Hiszpania). Francuz zaserwował w meczu 14 asów i miał aż 15 szans na przełamanie rywala, wykorzystał tylko cztery. Lorenzo Sonego (Włochy) zwyciężył 6:7(3), 6:0, 7:5 Prajnesha Gunneswarana (Indie). Kluczem do wygranej Włocha był break w jedenastym gemie trzeciego seta.

1/8 singla

Jordan Thompson (Australia, 3) – Bradley Klahn (USA) 7:6 (7), 6:3

Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 5) – Altug Celikbilek (Turcja, WC) 6:3, 4:6, 6:3

Kevin Krawietz (Niemcy, Q) – Cem Ilkel (Turcja, WC) 6:4, 6:4

Lorenzo Sonego (Włochy) – Prajnesh Gunneswaran (Indie) 6:7(3), 6:0, 7:5

Adrian Mannarino (Francja, 2)  – Roberto Carballes (Hiszpania) 3:6, 6:1, 7:5