Asics Solution Speed 3 – test na Rebound Ace !

Zapraszam do zapoznania się z kolejnym testem. Tym razem moje stopy poruszały się w modelu, który w stosunkowo szybkim tempie zdobył rynek. Świadczy o tym nie tylko ilość grających w nim profesjonalnych tenisistów. Czy nowa wersja butów tenisowych Asics Gel Solution Speed będzie tak samo dobra jak ich pierwsza, czy druga generacja? O tym za chwilę.

WYGLĄD I SPECYFIKACJA
Znacie ten moment, gdy czekacie na przyjście do domu, aby szybko otworzyć karton z nowymi butami i się nimi nacieszyć?
Buty tenisowe Asicsa od wielu sezonów mi się podobały. Grałem w nich nie raz, między innymi w Solution Speed 1 z tak zwanej kolekcji Summer Pack. Oprócz rzecz jasna właściwości, to ich żywa kolorystyka do mnie przemawiała. Trzecia generacja i model, który otrzymałem, nie zawiódł moich oczekiwań. Kolory widoczne na mączce, a o twardej nawierzchni nie wspomnę, można dostrzec z daleka. Buty do moich stóp pasują jak ulał, mam wąskie kończyny i szukam obuwia, które będzie do nich idealnie przylegać. Dodatkowym atutem, który zawsze wyróżniał Solution Speeda jest waga, trzecia generacja w rozmiarze US 9 (42,5 EUR) waży jedyne 353 gramy.

GRA
Dopasowanie, komfort i stabilność tak można było określać poprzednie wersje butów do tenisa Asics Gel Solution Speed. Po założeniu trzeciej generacji, nie czuć nic innego, but bardzo dobrze przylega do stopy i podłoża podczas gry. Nie czuć, jak w wielu modelach, w których postawiono na amortyzację, utraty czucia nawierzchni.
Z amortyzacją nigdy nie miałem większego problemu. Może wybierałem tylko dobre buty lub moja waga nie przygniatała podeszwy w odpowiedni sposób.
W każdym razie i tu czuć jak dla mnie wystarczającą sprężystość.
Buty testowałem na mączce i przede wszystkim na twardej nawierzchni (rebound ace), ponieważ podeszwa była uniwersalna. W nowym modelu skupiono się głównie na zmianie konstrukcji cholewki, dla zwiększenia wytrzymałości. Poprzednie miały problem z pękaniem paneli meshowych w przedniej części.
Nie jest łatwo zrobić lekkiego, wygodnego i stabilnego buta, który dodatkowo sprosta naszym wymaganiom dotyczącym długowieczności. Testowany model ma nową cholewkę, zmiany widać na pierwszy rzut oka i moim zdaniem jest to dobry kierunek.

Zmiany w cholewce
Zmiany w cholewce

PODSUMOWANIE
Asics Gel Solution Speed 3 to zdecydowanie but do tenisa! Sprawia, że nawet początkujący tenisista będzie mógł sprawnie i komfortowo poruszać się na korcie, nie czując się jak w „opancerzonym obuwiu zawodowca”. Buty zaprojektowane zostały tak, aby je założyć i grać do woli. Noga się nie męczy, stopa oddycha, a my cieszymy się z efektywnego treningu lub meczu.
Jak widać, doświadczenie zdobyte przy projektowaniu butów biegowych dało również pozytywny feedback dla inżynierów odpowiedzialnych za produkcję butów tenisowych.

Wygląd podeszwy
Wygląd podeszwy

Buty otrzymałem od sklepu www.sportclub.com.pl