ASICS GEL – RESOLUTION 7 CLAY

278

Dzięki uprzejmości sklepu tenisowego sportclub.com.pl miałam okazję przetestować buty tenisowe Asics Gel ? Resolution 7 CLAY przeznaczone do gry na kortach ceglanych. W trakcie swojej kariery tenisowej nigdy nie grałam w butach tej firmy, dlatego byłam ciekawa czego mogę się po nich spodziewać. Kiedyś miałam okazję wypróbować obuwie siatkarskie marki Asics i zapamiętałam je jako bardzo wygodne oraz wytrzymałe, dlatego tym bardziej moje oczekiwania względem butów do tenisa Asics były wysokie.

Wygląd i specyfika

Już od dawna nosiłam się z zamiarem przetestowania butów tenisowych Asics Gel – Resolution, a to za sprawą pozytywnych komentarzy innych tenisistów na ich temat. Szczerze mówiąc nigdy nie przekonywał mnie wygląd „Asicsów” jednak ten model zaskoczył mnie pozytywnie przede wszystkim pod względem kolorystyki. Dlatego gdy otworzyłam pudełko moją pierwszą myślą było – „wow super kolor!”. Nie jestem zwolenniczką stonowanych barw, dlatego od razu przypadły mi do gustu. Podczas gry znacznie wyróżniają się i już z daleka przykuwają wzrok swoim oryginalnym intensywnym różem.

Gra

Na starcie wypróbowałam obuwie ?rozchodząc? je po domu. Moje pierwsze wrażenia po nałożeniu ?niska waga i ogromny komfort dzięki idealnemu dopasowaniu stopy do buta (zwłaszcza, że mam dosyć wysokie podbicie).

Jeśli chodzi o grę na korcie to pierwsze na co zwróciłam uwagę to miękkość i elastyczność obuwia już przy początkowych ruchach. Co więcej, dzięki zastosowaniu amortyzacji żelowej stopa nie przemieszcza się w środku i jest bardzo stabilna. Dla mnie odczuwalne było również zwiększone utrzymanie sztywności przedniej części stopy przy jednoczesnym zachowaniu sprężystości.

Buty tenisowe Asics Gel ? Resolution 7 CLAY przeznaczone są na nawierzchnię ceglastą. Podczas szybszej gry buty tenisowe charakteryzowały się ogromną przyczepnością, a co za tym idzie manewrowość ruchu podczas zmiany kierunków biegu jest bardzo płynna. Jedynym mankamentem tego obuwia może być to, że na mocno nawilżonym korcie ceglastym utrudnione jest doślizgiwanie się, co może być przeszkodą zwłaszcza dla amatorów. Buty tenisowe Asics Resolution 7 bezbłędnie sprawdzają się natomiast na wysuszonej nawierzchni.

Podsumowanie

Buty do tenisa Asics Gel ? Resolution 7 to bardzo dobre propozycja dla graczy ceniących sobie niższą wagę obuwia, przyczepność, ale i również elastyczność oraz komfort stopy podczas gry w tenisa. Dzięki zastosowaniu szeregu technologii buty sprawiają, że stopa oddycha, a noga nie czuje zbyt dużego obciążenia podczas dłuższej gry. Przykładem tenisisty, który aktualnie gra w obuwiu Asics Gel ? Resolution 7 jest Gael Monfils oraz Fabio Fognini a wśród kobiet bardzo doświadczona Samantha Stosur. Uważam, że obuwie spełniło moje oczekiwania i z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po buty tenisowe Asics.

Buty dostępne w sklepie Sportclub

Test przeprowadziła Magdalena Kałasz