Aryna Sabalenka staje się pierwszą zawodniczką, która wygrała trzy tytuły WTA w tym roku

222

Aryna Sabalenka triumfuje w turnieju Mutua Madrid Open 2023 po zaciętym starciu z Igą Świątek. Był to drugi tytuł Białorusinki w Madrycie (pierwszy zdobyła w 2021 roku), a trzeci w tym sezonie (wcześniej wygrała w Adelaide i na Australian Open). To już jej piąty tytuł WTA 1000 i trzynasty w karierze.

Sabalenka po raz czwarty pokonała liderkę rankingu WTA – wcześniej udało jej się to z Ashleigh Barty, Naomi Osaką i Karoliną Pliskovą. Dodatkowo, jako pierwsza kobieta w tym sezonie zdobyła trzy tytuły WTA, wyprzedzając Świątek i Belindę Bencic, które do tej pory wygrały po dwa turnieje.

W trakcie meczu Sabalenka długo prowadziła, ale Świątek nie poddała się i zdołała wyrównać stan setów. Była to jednak tylko chwilowa nadzieja dla Polki, ponieważ Brytyjka ponownie przejęła inicjatywę i ostatecznie odniosła zwycięstwo.

Dla Świątek był to pierwszy przegrany mecz w finale na kortach ziemnych od 2019 roku, kiedy to uległa Polonie Hercog w finale turnieju w Lugano. Dotychczasowy bilans Świątek w finałach turniejów WTA na ceglanych kortach wynosił 6-2, a w tym roku odniosła już dwa takie zwycięstwa – w Doha i Stuttgart.

Poziom tenisa w meczu finałowym był bardzo wysoki, a obie zawodniczki pokazały, dlaczego należą do czołówki rankingu WTA. Sabalenka udowodniła, że jest w świetnej formie i może skutecznie rywalizować z największymi gwiazdami tenisa. Teraz obie tenisistki przygotowują się do kolejnych turniejów, które odbędą się już wkrótce.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News