Anisimova ma wsparcie innych zawodniczek

273

Jedna z największych młodych gwiazd na kobiecym WTA tourze Amanda Anisimova, ogłosiła przerwę w grze z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym. Inne zawodniczki, takie jak Paula Badosa, Ons Jabeur, Coco Gauff, Madison Keys i Martina Trevisan, przysłały jej życzenia zdrowia psychicznego.

Anisimova, mająca 21 lat i osiągająca w 2019 roku 21. miejsce w rankingu WTA, przyznała, że cierpi na problemy związane z mentalnym zdrowiem od czasu wakacji. „Zwłaszcza na turniejach tenisowych, to było nie do zniesienia” – napisała na swoim profilu w mediach społecznościowych.

To nie pierwszy raz, gdy zawodniczki mówią o swoich problemach zdrowotnych. Naomi Osaka, zwyciężczyni 4 turniejów wielkoszlemowych, również wzięła przerwę w grze z powodu problemów zdrowotnych.

Należy pamiętać, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne, a jego utrzymanie jest kluczowe dla każdej osoby niezależnie od tego, w jakiej branży pracuje. Dlatego też sportowcy powinni mówić o swoich problemach zdrowotnych i dbać o swoje zdrowie, w tym regularne odpoczynki i wsparcie profesjonalistów.

Artykuł wygenerowany na podstawie informacji udostępnionych przez Google News