Anett Kontaveit współautorką książki o swoim życiu i karierze tenisowej

191

Anett Kontaveit może i przeszła na emeryturę z zawodowego tenisa, ale chce pozostawić niezatarty ślad w tym sporcie, dlatego dokumentuje swoją karierę i życie z dala od tenisa.

Wydawnictwo Pilgrim, które przez 20 lat opublikowało ponad 500 książek zarówno estońskich, jak i zagranicznych autorów, potwierdziło wiadomość o nowej książce Kontaveit, która ma się ukazać w listopadzie.

Kontaveit współpracuje ze znaną pisarką Eią Uus przy pisaniu książki, która ujawni drogę byłej nr 2 na świecie na szczyt i jej osobiste zmagania z przewlekłą kontuzją pleców, która zatrzymała jej karierę tenisową w wieku 27 lat.

„Rodzi się coś pięknego. Drodzy przyjaciele, z przyjemnością informujemy, że Anett Kontaveit, wydana przez Pilgrim i pisarka Eia Uus połączyły siły, aby opublikować książkę, na którą czekano. Jest to historia Anett, która osiągnęła absolutny szczyt w świecie tenisa i wyzwań, przed którymi tam stanęła”

W tym samym poście ujawniono również zakulisowe wideo przedstawiające Kontaveit ubraną w oficjalną sesję zdjęciową i okładkę. Emerytowana gwiazda WTA jest uważana za najlepszą estońską tenisistkę. W czerwcu 2022 roku osiągnęła najwyższy w karierze ranking nr 2.

Zdobyła sześć tytułów w karierze i jest byłą ćwierćfinalistką Australian Open. Kontaveit formalnie wycofała się ze sportu na Wimbledonie w zeszłym roku. Ale 28-latka zakończyła idealne pożegnanie przed rodzimymi fanami w meczu pokazowym ze swoją dobrą przyjaciółką Ons Jabeur w Tallinie.

„Moją rolą w tej książce jest wydobycie wszystkich ekscytujących historii Anett z jej banku pamięci i połączenie ich w fascynujący sposób. Chciałbym, aby czytelnik mógł usłyszeć prawdziwy głos samej Anett – jej myśli i doświadczenia wyrażone jej własnymi słowami”

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News