Andria: Deblowe zwycięstwo Kapasia

86

Andriej KapaśDo ćwierćfinału gry podwójnej challengera ATP w Andrii (pula nagród: 30 tys. euro) awansował Andriej Kapaś oraz Nikola Mektic (Chorwacja). Na halowej nawierzchni twardej polsko – chorwacki debel rozpoczął zmagania od zwycięstwa 6:4 6:4 nad reprezentantami gospodarzami, grającymi dzięki „dzikiej karcie”, Giulio di Meo i Matteo Violi. Kolejnych przeciwników wyłoni starcie najwyżej rozstawionych Tomasza BednarkaRameeza Junaida (Australia) z Włochami Roberto Marcorą, a także Matteo Trevisanem.

Biało – czerwony w parze z Chorwatem zagrał w Andrii pierwszy wspólny pojedynek. Co prawda, panowie znali się, jednak jak debel wystąpili ze sobą po raz pierwszy. Ich inauguracja nie wyglądała na początku najlepiej, bowiem już po kilku minutach zostali przełamani i przegrywali 0:3. Później na korcie zdecydowanie lepiej zaczęli sobie radzić „nasi” tenisiści. W drugim secie walka prowadzona była „gem za gem” do szóstego gemu, kiedy Kapaś i Mektic zdobyli jedynego breaka w drugiej odsłonie. Mecz zakończył się po godzinie i sześciu minutach.