Andrei Rublow wspomina swoją niesławną dyskwalifikację

135

Andrey Rublev nie był zadowolony ze swojego zachowania, gdy krzyknął w twarz sędziemu liniowemu, ale nadal uważa, że kara jest zbyt surowa. Rublow jest bardzo agresywnym zawodnikiem, ponieważ ma dobrze udokumentowaną historię robienia szalonych rzeczy na korcie tenisowym. Rosjanin często robi sobie krzywdę na różne sposoby, ale to, co zrobił ostatnio na Mistrzostwach Dubaju w 2024 roku, było zbyt wiele nawet dla niego.

Rublow podszedł do sędziego liniowego, krzycząc mu w twarz dość agresywnie, co nie jest akceptowane na korcie tenisowym i na zawodach ATP. Tego rodzaju rzeczy nie można usprawiedliwić w żadnych okolicznościach.

Sam zawodnik nawet się z tym zgadza, ale nadal utrzymuje, że kara, jaką za to otrzymał, była zbyt surowa, jak wyjaśnił w niedawnym wywiadzie dla Sports Express.

Kara została faktycznie zmniejszona w stosunku do początkowej, ponieważ domyślnie nie można było jej cofnąć, ale jego punkty i nagrody pieniężne zostały przywrócone po tym, jak został ich pozbawiony, ale nadal musiał zapłacić grzywnę, ale nie równą jego pełnej nagrodzie pieniężnej.

„36 000 dolarów grzywny i dyskwalifikacja za słowo 'kretyn’? Biorąc pod uwagę całe moje doświadczenie zawodowe, to za dużo. Chociaż, jeśli weźmiemy pod uwagę moje zachowanie, to jestem w błędzie i oczywiście jest to niedopuszczalne”

„Jeśli przeanalizujemy sytuację jako całość, myślę, że to za dużo. Ponieważ miałem znacznie gorsze sytuacje, a kary za nie są znacznie łagodniejsze, ostrzeżenia z minimalną grzywną”

To interesujące stanowisko ze strony Rublowa, ponieważ wiele osób zgodziło się, że to, co zrobił, było nie na miejscu i że kara była więcej niż uzasadniona. Interesujące jest to, że nawet po zmniejszeniu kary Rublev uważa, że było to „za dużo” Jeszcze bardziej interesujące jest to, że niektórzy gracze stanęli po jego stronie.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News