Warszawa: Igor Grzyb ponownie lepszy od Jacka Czerniszewskiego w finale turnieju na Hutniku

482

Drugi z rzędu finał turnieju „Las Bielański Singiel” na Hutniku w identycznym składzie zakończony takim samym wynikiem. Jest powtarzalność, z czego zapewne nie cieszy się ponowny przegrany tej rywalizacji ;)

W rozegranym z dwutygodniowym opóźnieniem finale turnieju na obiekcie Hutnik Aktywna Warszawa z dnia 10 marca 2024 roku Igor Grzyb pokonał Jacka Czerniszewskiego wynikiem 9/7.

Podobnie jak w finale sprzed miesiąca Panowie stoczyli zacięty dwugodzinny bój. Przebieg meczu wyrównany, gem za gem, Jacek na prowadzeniu 5/4, 6/5, przy stanie 6/5 „stuprocentowa” szansa Jacka na przełamanie Igora, przy piłce gemowej minięcie wzdłuż linii kilka milimetrów za linią końcową. Zamiast 7/5 dla Jacka za chwilę zrobiło się 6/6 i z kolei Igor z szansą na przełamanie przeciwnika na 6/7, ale prosty wydawałoby się wolej wylądował w siatce po ładnej akcji w której przegoniony od rogu do rogu Jacek mógł tylko bezradnie obserwować wykończenie akcji przez rywala.

Co nie udało się przy stanie 6/6 zostało przez Igora perfekcyjnie zrealizowane przy stanie 7/7, po bardzo dobrej ofensywnej grze na returnie przełamanie serwisu Jacka stało się faktem, a kropkę nad „i” zwycięzca postawił w ostatnim gemie przy własnym serwisie ustalając wynik spotkania na 9/7.

Szczegółowe wyniki pod linkiem https://kluby.org/tenis/turnieje/8085/wyniki